21/07/2019 , 16:20

קטמון תנצח בגביע
הקבוצה מירושלים מארחת את הפועל ראשון לציון בסיבוב ח'. ניצחון שווה יחס של פי 1.80...

באנקר 1

המלצות ווינר www.banker1.co.il באנקר1

ליברפול ינצחו בדרבי
הקרב על העיר: סוארז וחבריו ינצלו את הביתיות של אנפילד ויקחו שלוש נקודות מאברטון...

המלצות ווינר


''מכבי ת'א שווה פיינל פור''

הישראלי הכי טוב באירופה. אליהו (צילום: עדי אבישי)

דני גוט, שהיה עוזרו של דיוויד בלאט בנבחרת, והסקאוט של מכבי בעבר, חושב שלמכבי יש את הכלים להגיע רחוק

מאת: טל אליהו, 'ספורט המקומון', תאריך: 20/09/2010 - 10:10  

העונה החדש אוטוטו מתחילה, ובמכבי תל אביב יש סימני שאלה רבים. הסגל החדש לא נוצץ במיוחד ולצד הצהרות של דיוויד (היהודי הנודד) בלאט, על פינל פור אירופי פוטנציאלי, ממהר דיוויד (הבוס) פדרמן, לפזר הצהרות של קבוצה צעירה עם בנייה לטווח ארוך.  

שתי הגישות האלו, מצד אחד של מאמן מוערך שעבר בפסגת הכדורסל האירופי כולל נבחרת רוסיה הגדולה, והיה בכל תסריט אפשרי בתור הזהב במכבי של תחילת העשור, עם או בלי פיני גרשון, וידע בתבונה לייצר תלכיד נכון ולא יקר של שחקנים  ולהביא תארים.

ומצד שני, הנהלה שנראית עייפה ומהססת ואינה רוצה לראות בנובמבר רכבת זרים עם הניחוחות שהיו כאן בקיץ 2008.
מכבי, שליקקה גם אז את פצעי אובדן האליפות, החתימה את אפי בירנבוים, מאמן בעל שיעור קומה לפחות ברמה המקומית עם הבטחות לסגל זול שיתאים להנהלה לשיטה ולאוהדים. 

בירנבוים מצא את עצמו בחוץ כבר בנובמבר, גרשון החליף אותו והשאר ידוע: מכבי אומנם הצליחה להחזיר לעצמה את האליפות אבל לא יותר.

"אפשר להגיע ליעדים". בלאט (צילום: עדי אבישי)

בורשטיין אליהו וכספי עזבו את המועדון - כל אחד מהסיבה שלו, וכבר אז הונחו היסודות לאובדן האליפות האחרונה לגליל .

אין אדם שמכיר את פילוסופיית המשחק של בלאט טוב יותר מדניאל גוט ששיתף פעולה עם בלאט ברוסייה כחלק מצוות האימון שלו ושימש גם בתחילת העשור כסקאוט של מכבי וחתום על לא מעט שמות גדולים  שהגיעו לכאן בזכותו.

גוט ממהר להרגיע: "עדיין מוקדם לצאת בהצהרות לכאן או לכאן אבל אין ספק שנבנתה כאן קבוצה מצוינת אני לא יודע מה מגבלות התקציב אבל אני בטוח שדיוויד יחבר את השחקנים סביב פילוסופיית המשחק שלו ויעשה את ההתאמות. זה אגב מה שקרה ברוסיה וזה בסדר שעל פי אילוצים עושים שינויים". 
האם זו קבוצה ששווה פיינל פור?
"קשה לי לענות על השאלה הזו מה גם שבאירופה ההרכבים עדיין חדשים ולא התחברו, ולא נערכו מספיק משחקי אימון לשם השוואה, אבל מבחינת ניתוח טכני של שחקנים יש למכבי את הכלים להגיע לפינל פור".

 גם בלאט מודע לאילוצים התקציביים ולאחר אי העפלה לפיינל פור והפסד שתי אליפויות בשלוש השנים האחרונות, ונראה שגם בהנהלה מכוונים נמוך השנה ובונים לטווח הארוך על ידי רכישה של זרים צעירים כמו הנדריקס ופוט, ידועים יותר כמו פרקינס ואיידסון שממשיכים, ופארגו שמוכר היטב עם טבעת אליפות מהגליל, והחזרת הזהות הישראלית לקבוצה עם בורשטיין ואליהו.

בלאט טוען שההרכב החדש מזכיר לו את מכבי של שנות השמונים שבה הישראלים  נתנו את הטון. באימון הבכורה בהדר יוסף הוא נראה מאושר מתמיד.
הבדואי שנדד בשנים האחרונות ברחבי העולם נשמע אופטימי לגבי הסגל המתגבש: "בנינו קבוצה מצוינת גם מבחינת הכישרון וגם מבחינת האופי שיכולה להגיע ליעדים אותם ציינתי. עשיתי בעבר לא מעט טעויות, ולמדתי מהן".  

אני מבקש מדני גוט התייחסות לסוגיה האם במכבי בונים יותר על הזירה המקומית בגלל איבוד האליפות ולא לוקחים בחשבון הצלחה באירופה?

"שימוש נכון במיס-מאצ'ים שנוצרים, דווקא יכול להפוך ליתרון. המשחק במגרש פתוח הוא הרבה יותר מהיר ושוטף מה שמצריך גבוהים אתלטים. הנדריקס לא גבוה לתפקיד שלו אבל הוא בהחלט חזק ופיזי ושולט מתחת לסל. הוא גם קולע עונשין באחוזים טובים".

אבל יש לו בעיה בקליעה מבחוץ. 

"נכון, אבל זה בהחלט תלוי בסגנון המשחק  ולא נראה לי שדיויד ירצה שהוא ישחק רחוק מהסל לפחות בבחירת הזריקות. בשורה התחתונה הוא לא נופל מאף סנטר באירופה, ולא לחינם הוא נבחר העונה בליגה הספרדית שהיא החזקה ביותר באירופה".

אתה לא חושב שהרכב הזרים הוא צעיר וחסר ניסיון באירופה?

"לא. אני לא חושב שהנדריקס, על אף גילו הצעיר, הוא חסר ניסיון וכך לגבי שחורציאניטיס. איידסון ופרקינס שממשיכים לעונה שנייה ואין ספק שהם יבואו בשלים יותר לעונה הזו. על ג'ף פוט לדעתי בונים לטווח הארוך והוא לא זה שיידרש השנה לתת את הטון. פארגו גם ללא נסיון אירופי אבל יש לו טבעת אליפות מהגליל וזה מאוד חשוב".

איזה עמדה היית מחזק?

אני חושב שההרכב די מאוזן הייתי מוסיף  קלע טבעי. זה מה שנראה שחסר כרגע".


אפשרויות תיוג
הוסף תגובה
 תגובות (4 תגובות)
3.טל אליהו ליציע העיתונות
צהובים מתמיד   | 21/09/2010 | 11:06
2.מכבי לא שווה פיינל פור (1 תגובות)
bonbon   | 20/09/2010 | 22:08
1.אחלה כתבה. תמשיכו עם זה (לת)
עדי   | 20/09/2010 | 10:21

> חזור אחורה


ראשי | המלצות ווינר | חדשות | וידאו | תוצאות לייב | תקנון | אודות | מפת אתר | תוכניית ווינר | אליעזר לחנה

Premier League

* שירות המלצות ווינר בסמס מיועד למכשירים בעלי גישה לאינטרנט בלבד, מכשירים מסוג Iphone אינם יכולים לקבל את השירות.
עלות קבלה הודעת המלצות ווינר הינה 2 ש"ח,הודעה אחת ביום